Whatsapp:
+48 739 437 747 - Yano
(najlepsza i najszybsza forma kontaktu!)
 
Telefon:
+48 739 437 747 - Yano
+48 884 336 297
 
Kontakt e-mail:
 
Gdzie jesteśmy: 
Yano Topkite Klub - Fabryka Aktywności
Zima: Moena - Dolomity Włochy
Wiosna-Lato-Jesień: Rio Murtas - Sardynia Włochy
 

Snowkiting

Kitesurfing

Gdzie uczymy

Jak uczymy

Kitesurfing

 

Kiteboarding to sport wodny, który w naszej strefie geograficznej występuje pod nazwą Kitesurfing. Jest to sport łączący sporty wodne, lub zimowe ze sportami wiatrowymi, takimi jak żeglarstwo i paralotniarstwo. Gdy w 2005 roku zainteresowaliśmy się tym sportem, był on jeszcze postrzegany jako sport "egzotyczny" i extremalny.


Dziś, w wyniku dynamicznego rozwoju, jest to dyscyplina praktycznie dla każdego, bez wględu na płeć i wiek. Pamiętaj więc, czy jesteś dopiero nastolatkiem, czy też dojrzałym panem, to nie ma to znaczenia. Jeżeli tylko czujesz, że jesteś na tyle sprawny fizycznie, by zrobić 10 przysiadów, biegać przez godzinę za piłką, czy chociażby "od święta" uprawiasz jakieś sporty ruchowe - to znaczy, że jesteś gotów zacząć przygodę z kite !!! Sporty latawcowe z powodzeniem zaczynają uprawiać już 10 letnie dzieciaki, jak i znane są przypadki, że kursy kite kończyli 60-latkowie i stawali się kajciarzami czynnie uprawiającymi ten piękny sport. Nie czekaj więc! Na naukę nigdy nie jest za wcześnie, ani tym bardziej za późno !!! 

Kitesurfing polega na ślizganiu się po wodzie na desce, przypominajacej deskę snowboardową, będąc napędzanym za pomocą latawca (kite), czyli skrzydła przypominającego spadochron lub paralotnię (dlatego też wiele niewtajemniczonych osób często tak nazywa latawca). Rozmiar latawca najczęściej waha się pomiędzy 6-15 m2 w zależności od siły wiatru, wagi i umiejętności ridera. Kite jest podłączony na 25 metrowych linkach do ridera za pomocą specjalnej pętli, tzw. chicken loopa do haka zamontowanego w specjalnym pasie, który okala twoje biodra, czyli trapezu. Ponieważ cała siła latawca skupia się właśnie na haku trapezu, to oznacza, że do sterowania kajtem nie potrzeba siły, a bar czyli drążek, który dzierżysz w dłoniach służy wyłącznie do sterowania i regulacji mocy latawca.

Wspaniałe przeżycia i poczucie wolności powoduje, że kiteboarding znajduje wielu nowych adeptów wśród narciarzy, snowboarderów, windsurferów i żeglarzy.

To niesamowite przeżycie, gdy startujesz kolorowego latawca, w pełni panując nad jego siłą i poruszasz się, napędzany siłą wiatru, na niewielkiej desce pod twoimi stopami, tnąc taflę wody i zostawiając za sobą tylko przepiękny pióropusz wody.

Wzrastającą popularność kitesurfingu można zawdzięczać przede wszystkim łatwości z jaką można, pod okiem instruktora, opanować podstawy tego pięknego sportu, oraz szybki i dynamiczny rozwój umiejętności, przychodzący z każdą godziną spędzoną w wodzie!!!

Podstawy tego pięknego sportu można, z pomocą doświadczonego instruktora, opanować już w kilka godzin, a po kilkunastu godzinach spędzonych z latawcem wykonywać można już płynne ślizgi i zwroty, zarówno na śniegu, jak i na wodzie.

Kwintesencją kitesurfingu są SKOKI !!!, które zapewniają wspaniałe przeżycia i nieopisany przypływ adrenaliny !!!

         

Wyruszając na przygodę z kite, wkraczasz w nowy wymiar rzeczywistości, a życie napełnia się nowym sensem. Radość płynąca z uprawiania kite sportów powoduje, że czujesz się młodszy, lepszy, wartościowszy!

Zapraszamy do wzięcia udziału w kursie, na którym nauczymy cię obchodzenia się ze sprzętem kite, oraz podstawowych zasad bezpieczeństwa. Po wstępnym szkoleniu przychodzi czas na naukę praktyczną, gdzie w sprzyjających warunkach wiatrowych, w ciągu kilku godzin ćwiczeń z latawcem, nauczymy cię pierwszych ślizgów.

Przystąp do nauki na naszych kursach i dołącz do pozytywnie zakręconych wiatrem ludzi.

Pamiętaj!!! My nie zapewnimy ci niczego, oprócz DOBREJ ZABAWY, MOCNYCH WRAŻEŃ I ZWIĘKSZONEJ DAWKI ADRENALINY !!!

Kiedy już wkroczysz w świat latawców, to zostaniesz wchłonięty w całości i nie będzie już drogi odwrotu! Kiedy poczujesz moc wiatru, to od tej chwili nie będziesz już myślał o niczym innym, tylko: „Kiedy znów powieje?”

Zapraszamy!!!

 

 

 

Prognoza wiatrowa

Przyjaciele

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

Sklep Surf & Kite

Ta strona internetowa korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności - tutaj.

EU Cookie Directive Module Information